22:28:42  16 Eylül 2014 Salı


Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri 2014

Türkiye’de internette maalesef şu anda 30.000’in üzerinde yasaklanmış yani erişimi engellenmiş site vardır.
27 Mayis 2013 Pazartesi, 16:58:29
Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri 2014

Bu sitelerin bir kısmı yetişkin içerikli siteler, bir kısmı yasa dışı kumar ve bahis siteleri, bir kısmı telif haklarını ihlal eden siteler ve maalesef bir kısmı yanlışlıkla engellenmiş sitelerdir. Yasaklanmış bu siteler arasında bir çoğumuzun faydalandığı ve takip ettiği siteler de vardır.

Hal böyle olunca, internet kullanıcıları yasaklı sitelere giriş yapmak için çeşitli yöntemler izlemektedirler. Bu yöntemlerden en bilineni ve en basit olanlarından bir tanesi DNS ayarlarını değiştirme yöntemidir. DNS ayarlarını değiştirdiğimizde internet ağ geçidimizi bağlı bulunduğumuz internet servis sağlayıcısından bağımsız hale getirerek; yasaklardan korunmuş oluruz. En popüler DNS ayarları Google DNS ayarlarıdır ve aşağıdaki gibidir; 8.8.8.8 8.8.4.4 DNS ayarları değiştirmenin alternati olan yasaklı sitelere giriş yöntemlerinden bir diğeri de Hosts dosyası güncelleme işlemidir. Bu işlem de girmek istediğimiz sitenin yasaklanmış olan varsayılan IP adresine değil de; henüz yasaklı siteler listesinde olmayan diğer IP adreslerinden bir tanesine yönleniriz.

Bu da geçici bir çözümdür çünkü güncel IP'ler sürekli tespit edilip, erişimi tekrar durdurulur. Yasak sitelere giriş işlemi ile sürekli ilgilenmek gerekir. Son aylarda en sık gördüğümüz yasak sitelere girme yöntemi de Yasaklı Sitelere Giriş Programlarıdır. Bu programlar arasında Türkiye'de ve Dünya'da en popüler olanı HotSpot Shield'dir. Programı bilgisayarımıza indirerek, kurduğumuzda her çalıştırdığımızda bağımsız DNS ayarlarından bağlantı yapıldığı ve köprü geçitler kullanıldığı için; yasaklanmış olan tüm sitelere giriş yapabilme ve erişim sağlayabilme imkanı buluruz.

EtiketlerYorumlar (1)
en güzel yasak scan yöntem
03 Haziran 2013 / 01:15
firefoxa ’elite proxy switcher’ eklentisini kurup freeproxylists.net gibi güncel bir siteden ip ve port seçmek de ögürlüğe yelken açmanın başak bir yoludur. dikkat: yeşil çubukcuklar dolu dolu olsun... rica ederim

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder


En çok Yorumlananlar
En çok Okunanlar


Türkiye Haritası